Polityka prywatności


1Polska.pl jest prywatną, niekomercyjną stroną o charakterze społecznym - i powstała "pro publico bono".

1Polska.pl NIE udostępnia (i nie będzie udostępniać) żadnych danych swoich użytkowników innym serwisom ani podmiotom zewnętrznym.

Rejestracja/zalogowanie (poprzez formularz na stronie lub poprzez konta społecznościowe: google lub facebook) jest dobrowolna ale konieczna aby w pełni korzystać z funkcjonalności strony. Nie jest wymagana aby przeglądać zawartość strony.

Podczas rejestracji użytkownika (utworzenia konta) strona 1Polska.pl potrzebuje i gromadzi następujące dane:
- Adres email,
- Nazwę użytkownika (wpisaną w formularzu rejestracyjnym lub powiązaną z kontem społecznościowym z którego nastąpiło logowanie),
- Avatar (zdjęcie) użytkownika powiązane z kontem na Google, Facebook'u, lub Gravatar - w zależności od sposobu rejestracji/logowania.

Użytkownicy mają prawo i możliwość usunięcia swojego konta wraz ze swoimi danymi - jeśli zechcą tak zrobić.

Adresy email użytkowników są poufne (wyłącznie do wiadomości administratorów) i nie są nigdzie na stronie publikowane ani widoczne.
(Jawna jest natomiast domena konta email użytkownika, czyli to co w adresie email znajduje się po symbolu "@" - wyjaśnienie poniżej)

Podczas oddania głosu (przyciski "popieram" lub "kciuk w górę" lub "kciuk w dół") przez zalogowanego użytkownika, zapisywany jest adres IP głosującego.

Na stronie prezentowane są statystyki (historia) głosowań, na których widoczne są następujące dane użytkowników, którzy oddali głos w danym głosowaniu:
- Nazwa użytkownika,
- Avatar (zdjęcie użytkownika),
- Domena, na której użytkownik ma swój adres email (to co znajduje się po symbolu "@" w adresie email),
- Pierwsze 3 cyfry adresu IP (ostatnia, indywidualna część adresu IP jest niewidoczna)

Jawność powyższych danych głosujących użytkowników ma na celu wykrycie nadużyć i sabotażu lub manipulowania procesu głosowania i działania tej strony poprzez zakładanie/wykorzystanie wielu kont przez te same osoby.

Strona 1Polska.pl opiera się na wzajemnym zaufaniu jej użytkowników.
Niedopuszczalne jest tworzenie więcej niż jednego konta użytkownika (multikont) przez jedną i tą samą osobę w celu manipulowania ilością głosów.Strona 1Polska.pl wykorzystuje tzw. widgety innych serwisów internetowych takich jak np.: google, facebook, gravatar - i nie odpowiada w żaden sposób za politykę prywatności ani praktyki tych (zewnętrznych) firm/serwisów internetowych.
Korzysta jedynie z ogólnie dostępnych funkcjonalności społecznościowych tych zewnętrznych serwisów.