Studiujący zaocznie pracownik placówki medycznej, znający bolączki współczesnej młodzieży
Pełny opis
Jestem studentem zaocznym pracującym nie tylko w czasie tygodnia, ale i weekendów niezjazdowych. Jestem również zapalonym historykiem oraz dziennikarzem studenckim.
Brak dostatecznego wsparcia dotyczącego doradztwa zawodowego młodzieży spowodował, że mimo upływu pięciu lat wciąż nie mogę skończyć studiów, wielokrotnie je przerywając i wybierając inne kierunki. Praca w tym przypadku też nie jest łatwa, a pracodawcy nie są skorzy do podpisywania umów takich, jak umowy o pracę. W ciągu mojej kariery zawodowej (7 lat) tylko raz, i to na 3 miesiące otrzymałem umowę o pracę. Przez 2 lata byłem zatrudniony "na czarno". Mój przyjaciel oraz moja mama prowadzą własną działalność gospodarczą. Często od nich dowiaduję się, jaka jest sytuacja małych i micro przedsiębiorstw.
Dlatego przede wszystkim bd walczyć o oswobodzenie przedsiębiorstw z wszechobecnych, narzuconych na nich niepotrzebnych kosztów. Dzięki temu jesteśmy w stanie poprawić stan materialny pracowników, oraz jakość umów między pracownikami a pracodawcami, jak i obniżyć podatki i składki, jakie muszą ponosić tak samo pracownicy (pracujący na państwo), jak i pracodawcy (ponoszący koszty zatrudnienia pracowników).
Przyszłość należy do młodych, dlatego zamiast bezproduktywnie wydawać pieniądze na niepotrzebne inwestycje należy zainwestować w najważniejszy i - stosunkowo - najpewniejszy kapitał, jaki ma Polska do zaoferowania - dzieci i młodzież. To my będziemy w przyszłości budować gospodarkę kraju, to z naszych składek społecznych będą wszystkie nasze matki i ojcowie otrzymywać emerytury. To na naszych barkach spoczywać będzie przyszłość pokolenia, które właśnie budujemy. Dlatego tej szansy nie możemy zaprzepaścić. Dzięki temu można stworzyć przyjazne środowisko dla przyszłych pokoleń naszych obywateli, jednocześnie gwarantujące im zarobki zapewniające poziom życia porównywalny z zachodem.